halk müziği

Türkülerimizdeki  hikayeleri her koldan anlamaya ve anlatmaya çalışan Halk Müziği alt birimimiz, sene içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek geleneksel ile olan bağları irdeleyip günümüzle bağ kurmayı hedeflemektedir. Bu bakış açısı ile farklı temalarda söyleşiler, dinletiler, konserler vb. pek çok etkinliği düzenleyerek ODTÜ ve çevresinde halk müziğine olan ilgi arttırılmaya çalışılmaktadır. Aynı zamanda her yıl uzun sap bağlama, kısa sap bağlama, ritim enstrümanları gibi çeşitli enstrüman kurslarına da ev sahipliği yapmaktadır. Bunların yanı sıra yıl içerisinde çalışmalarını sürdüren koromuz, tek sesli ve çok sesli halk müziği çalışmalarına devam etmekte, her sene sonu çalışmalarını koro konseri ile taçlandırmaktadır. Aynı zamanda Doç. Dr. Cenk Güray önderliğinde çalışmalarını sürdüren Bağlama Orkestrası, Anadolu ve dünya müziği örneklerini ileri düzeyde icra edebilecek bir oda orkestrası modeli ortaya koymaya çalışmaktadır.

HAMAB

Düzenli toplantılarla halk müziğine dair derinlemesine bakış açısı kazanmayı hedefleyerek kuramsal çalışmalar yapmakta ve farklı temalarda etkinlikler organize ederek çalışmalarını sürdürmektedir.

Halk Müziği Korosu

Her sene sonu çalışmalarını koro konseri ile taçlandıran koromuz, tek sesli ve çok sesli halk müziği çalışmalarına ağırlık vermektedir.

Enstrüman Kursları
U101,201,301,401

Uzun sap bağlama öğrenmek isteyenlerin buluştuğu, çeşitli seviyelerdeki kurslarımızdır.

K101,201

Kısa sap bağlama öğrenmek isteyenlerin buluştuğu, çeşitli seviyelerdeki kurslarımızdır.

Çalışma Saatleri